Ștampile și matrițe unghii
60 produse49–60 din 60
Întrebări frecvente
Ce pot cumpăra din categoria Ștampile și matrițe unghii?
Cum îmi dau seama ce produs din Ștampile și matrițe unghii mi se potrivește?
Unde văd promoțiile din categoria Ștampile și matrițe unghii?
Produsele cosmetice din Ștampile și matrițe unghii sunt originale și sigure?
Care sunt pașii ca să comand ceva din Ștampile și matrițe unghii?
Stamping: modele fine fără pensulă
Stampilarea (stamping) iti permite sa reproduci modele fine, ca mandale, flori sau texturi geometrice, fara sa desenezi cu pensula. Ai nevoie de trei lucruri: o matrita metalica gravata, o stampila din silicon cu racleta si un lac dens, facut special pentru stamping.
Ce gasesti in categorie
- matrite metalice LUXORISE si XY, cu teme diferite (mandala, natura, vara, motive grafice);
- stampile din silicon cu racleta, inclusiv variante transparente, ca sa vezi exact unde asezi modelul;
- lacuri pentru stampila SensoPRO Milano de 10 ml, in negru, alb si rosu;
- seturi complete pentru inceput.
Pasii de baza
- Aplica lacul pe zona gravata a matritei.
- Trage surplusul cu racleta, la un unghi de aproximativ 45°.
- Ruleaza rapid stampila peste model si transfera-l pe unghie.
- Sigileaza cu top coat dupa ce modelul s-a uscat.
Lucreaza repede, pentru ca lacul de stampilare se usuca in cateva secunde. Curata matrita dupa fiecare folosire, ca gravura sa nu se infunde.
Pentru restul decorurilor intra in Nail Art, iar pentru fixare vezi baze si topuri.