Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml
26,50 RON
PRP: 26,50 RON
Cel mai mic preț din ultimele 30 zile
- În stoc la nailsup.ro
- Vândut de nailsup.ro
- Comandă direct la magazin
Verifică mărimi disponibile
Mărime cadru
- 1 persoană urmărește acest produs
- Comandat de 16 ori în ultimele 7 zile
- Produs 100% original
Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml
26,50 RON
<h2><strong>Rubber Base Gelaxyo Flexy 7 ml – baza cauciucata flexibila pentru nivelare si apex</strong></h2><p><strong>Rubber Base Gelaxyo Flexy 7 ml</strong> este o baza cauciucata profesionala, conceputa pentru <strong>aderenta ridicata, flexibilitate si modelarea controlata a apexului</strong>. Poate fi utilizata in sistemul de oja semipermanenta sau impreuna cu gel UV si este potrivita in special pentru unghiile naturale subtiri si flexibile.</p><p>Inainte de polimerizare, gama <strong>Flexy</strong> are o consistenta mai vascoasa decat Rubber Base Gelaxyo Hard. Vascozitatea medie ofera tehnicianului suficient control pentru distribuirea materialului, uniformizarea suprafetei si realizarea apexului.</p><p>Dupa polimerizare, materialul ramane <strong>flexibil</strong>, caracteristica importanta pentru unghiile naturale care au nevoie de un produs capabil sa urmareasca intr-o anumita masura miscarile placii unghiale.</p><h3><strong>De ce sa alegi gama Rubber Base Flexy?</strong></h3><ul><li><strong>flexibila dupa polimerizare</strong>;</li><li>ideala pentru unghii naturale subtiri si fragile;</li><li><strong>vascozitate medie</strong> pentru control bun in aplicare;</li><li>mai vascoasa inainte de polimerizare decat gama Rubber Base Hard;</li><li>permite <strong>modelarea apexului</strong>;</li><li>ajuta la nivelarea suprafetei unghiei naturale;</li><li>aderenta ridicata la placa unghiala pregatita corespunzator;</li><li>poate fi utilizata cu oja semipermanenta sau gel UV;</li><li>potrivita pentru manichiuri de salon;</li><li><strong>formula soak-off</strong>;</li><li>fabricata in <strong>UE</strong>;</li><li>cantitate: <strong>7 ml</strong>.</li></ul><h3><strong>Flexy vs. Hard – care este diferenta?</strong></h3><p><strong>Rubber Base Flexy</strong> este alegerea potrivita atunci cand se doreste o baza cu <strong>flexibilitate ridicata dupa polimerizare</strong>, in special pentru unghiile naturale subtiri si flexibile. Inainte de polimerizare, Flexy are o consistenta mai vascoasa decat Rubber Base Hard, ceea ce ofera control in timpul nivelarii si realizarii apexului.</p><p>Alegerea bazei trebuie facuta in functie de tipul unghiei naturale, lungime, flexibilitate si tehnica de lucru.</p><h3><strong>Rezistenta</strong></h3><p>Aplicata in cadrul unui protocol corect, Rubber Base Gelaxyo Flexy poate contribui la obtinerea unei manichiuri cu <strong>rezistenta de pana la 6 saptamani</strong>.</p><p>Durabilitatea poate varia in functie de tipul unghiei naturale, pregatirea acesteia, cantitatea si grosimea materialului, arhitectura realizata, produsele complementare si tehnica de lucru.</p><h3><strong>Mod de utilizare</strong></h3><ol><li>Pregatiti corect unghia naturala si zona cuticulei.</li><li>Indepartati delicat luciul placii unghiale folosind o pila cu granulatie <strong>180 sau 240 grit</strong>, in functie de necesitati.</li><li>Indepartati complet praful rezultat.</li><li>Aplicati <strong>Rubber Base Gelaxyo Flexy</strong> intr-un prim strat subtire si uniform, evitand contactul cu pielea si cuticula.</li><li>Pentru nivelare si realizarea apexului, aplicati o cantitate suplimentara de produs si distribuiti materialul controlat.</li><li>Verificati arhitectura si pozitionarea apexului inainte de polimerizare.</li><li>Polimerizati complet in lampa.</li><li>Continuati cu oja semipermanenta, gelul UV sau sistemul de finisare dorit si sigilati cu Top Coat.</li></ol><h3><strong>Polimerizare</strong></h3><ul><li><strong>Lampa UV 36W:</strong> 2 minute;</li><li><strong>Lampa LED 48W:</strong> 60–90 secunde.</li></ul><p>Respectati timpul complet de polimerizare. Grosimea materialului si performanta lampii pot influenta procesul de polimerizare.</p><h3><strong>Indepartare</strong></h3><p>Rubber Base Gelaxyo Flexy are <strong>formula soak-off</strong> si poate fi indepartata cu solutie profesionala remover sau acetona, conform protocolului de indepartare utilizat.</p><h3><strong>Important</strong></h3><ul><li>Produs destinat utilizarii profesionale.</li><li>Evitati contactul produsului nepolimerizat cu pielea si cuticula.</li><li>Indepartati produsul ajuns accidental pe piele
Încă nu există recenzii pentru acest produs.
Lasă o recenzie
Istoric preț
Ultimul an
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.
Întrebări frecvente
Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml este produs original?
Da — Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml apare pe rFresh direct din feedul magazinului partener nailsup.ro, care comercializează doar cosmetice originale Gelaxyo, cu factură și etichetare conformă. La primire poți verifica sigiliul, codul de lot și termenul de valabilitate de pe ambalaj. Ferește-te de produsele cosmetice fără etichetă în română sau fără date de lot — pe rFresh nu au ce căuta.
Ce preț are Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml acum?
Chiar acum, Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml costă 26.50 RON la magazinul partener nailsup.ro — preț final, cu TVA. Transportul se adaugă la checkout și poate deveni gratuit peste pragul stabilit de magazin; la produsele de manichiură merită adesea să completezi coșul cu un accesoriu ca să atingi pragul. Prețul de pe rFresh se sincronizează automat cu feedul magazinului.
Ce metode de plată am pentru Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml?
Comanda cu Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml o plătești pe site-ul magazinului nailsup.ro, de regulă cu cardul (printr-un procesator securizat — datele tale nu trec niciodată prin rFresh) sau ramburs, cash la curier. Unele magazine acceptă și rate sau portofele digitale; vezi opțiunile exacte în pagina de checkout a magazinului.
Pot returna Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml dacă m-am răzgândit?
Da, în 14 zile calendaristice de la primire, conform OUG 34/2014 — cu o mențiune importantă la cosmetice: produsele sigilate care au fost desigilate nu mai pot fi returnate din motive de igienă și protecția sănătății (art. 16). Practic, Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml se poate returna doar sigilat, în ambalajul original. Procedura exactă o găsești în politica de retur a magazinului nailsup.ro.
Cât durează livrarea pentru Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml?
Magazinul nailsup.ro expediază de obicei prin curier rapid, iar coletul cu Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml ajunge în 1-3 zile lucrătoare de la confirmarea comenzii. Produsele cosmetice sunt ambalate protejat, ca flacoanele și pensulele să ajungă intacte. Termenul exact și costul transportului le vezi la finalizarea comenzii pe site-ul magazinului.
Ce termen de valabilitate are Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml?
Termenul de valabilitate este inscripționat pe ambalajul Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml — fie ca dată de expirare, fie ca simbol PAO (borcănaș deschis cu un număr de luni, ex. „12M" = 12 luni de la deschidere). Magazinele partenere precum nailsup.ro livrează produse din loturi curente, cu valabilitate suficientă. După deschidere, păstrează produsul închis etanș, ferit de căldură și soare.
Mai este Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml disponibil?
Da/nu — statusul afișat acum este: în stoc, preluat automat din feedul magazinului nailsup.ro. La nuanțele populare de geluri și oje stocurile se mișcă repede, deci dacă produsul e disponibil, finalizează comanda fără să amâni. Dacă s-a epuizat, caută pe rFresh nuanțe sau produse similare de la alte magazine partenere.
De ce nu pot pune Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml direct în coș aici?
Pentru că rFresh nu vinde direct — suntem un catalog care adună la un loc ofertele mai multor magazine de cosmetice partenere, ca să compari ușor prețurile. Când apeși pe ofertă, ajungi pe pagina Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml din magazinul nailsup.ro, unde pui produsul în coș și finalizezi comanda. Dacă prețul sau descrierea diferă între noi și magazin, informația magazinului e cea valabilă.
Prinde Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml vreo reducere în curând?
Nu putem promite reduceri viitoare, dar prețul curent — 26.50 RON, sincronizat cu feedul nailsup.ro — se actualizează automat, deci orice discount apare imediat și pe rFresh. La cosmetice, promoțiile vin des în valuri: campanii de brand, Black Friday, sărbători. Pune pagina la favorite și verifică din când în când, sau caută alternative deja reduse.
Ce garanții am la cumpărarea Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml?
Pentru Rubber Base Gelaxyo Flexy - 4 7ml beneficiezi de garanția legală de conformitate asigurată de magazinul nailsup.ro (Legea 449/2003 și OUG 140/2021): dacă produsul are un defect — pompiță blocată, gel care nu catalizează, accesoriu defect — magazinul îl înlocuiește sau îți dă banii înapoi. Păstrează factura din colet; ea e dovada achiziției.
Alte produse de la nailsup.ro
-20%
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
-30%
Popular
Fără imagine
-65%
Popular
Fără imagine
-40%
Popular
Fără imagine
-76%
Popular
Fără imagine
-72%
Popular
Fără imagine
-50%
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
-30%
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Produse similare
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine